Maraton Vienna LIFE Kraków

Czas na podsumowanie weekendu!
Dwa wyścigowe dni za nami.🚴‍♂️ W sobotę bracia Różańscy wystartowali na Vienna LIFE Langteam – maratony rowerowe – maratony rowerowe w Krokowej. Michał niestety nie ukończył wyścigu z powodu defektu roweru. Łukasz, po chorobowej przerwie, zalicza całkiem udany start i zajmuje 44 msce Open 🙂

Awaria sprzętu Michała postawiła pod znakiem zapytania jego start w Tczewie. Z pomocą przyszedł Łukasz, który odstąpił Michałowi rower i dał bratu szansę zrekompensować się po wczorajszym niepowodzeniu. Okazja nie zostala zmarnowana, Michał zajmuje I miejsce OPEN! 💪🐎
Dominika – II miejsce OPEN wśród kobiet! 💪

Wspólne trening MTB

27 czerwca w ramach przygotowań do zawodów Trigar MTB Challenge  odbyliśmy wspólny trening MTB. Warsztaty pod przewodnictwem Michała Różańskiego – zawodnika Trigar MTB Team – zgromadziły 16 cyklistów. W trochę ponad dwie godziny grupa przejechała 35 kilometrów, przeczesując ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Zapis trasy wraz z dodatkowymi statystykami znajdziecie na Stravie pod tym linkiem.

Aktywny długi weekend

Długi czerwcowy weekend zawodnicy Trigar MTB Team spędzili jak zwykle bardzo aktywnie. W czwartek odbył się Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego. Michał wywałczył 3 miejsce OPEN na dystansie 60km. Dominika pokonała 30-to kilometrową trasę jako 5-OPEN i 1 w swojej kategorii wiekowej.

Po jednodniowym odpoczynku przyszedł czas na finał MTB Pomerania Maraton. Zawody we Władysławowie Michał zakończył na trzeciej pozycji w klasyfikacji Open.

Duet z Trek Gdynia nie pozwolił mi na wygranie klasyfikacji generalnej. Brawo chłopaki, umęczyliście mnie na maksa;) MTB Pomerania Maraton dobra robota, super trasa, dobre oznakowanie. Tak trzymać. Do zobaczenia za rok;) – Michał Różański

Cyklo Sierakowice MTB

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, niedzielne zawody CYKLO Sierakowice MTB dla Michała Różańskiego okazały się bardzo udane. Zawodnik Trigar MTB Team zwyciężył na dystansie Mega. Gratulujemy kolejnej wygranej w sezonie.

Zawody: Cyklo Sierakowice MTB

Kiedy: 04.06.2017

I Lidzbarski Maraton MTB

Kolejny udany weekend za zawodnikami Trigar MTB Team. I Lidzbarski Maraton MTB, który odbył się w niedzielę 28 maja był bardzo szczęśliwy dla naszej drużyny.
Ciekawa trasa, słoneczna pogoda, czego chcieć więcej? Cała trójka wybrała dystans MEGA liczący 46 km. Michał wygrywa wyścig, Dominika jest 2 OPEN i pierwsza w swojej kategorii wiekowej, a Łukasz notuje najlepszy wynik w tym sezonie – wygrywając finisz o 5-te miejsce.

MTB Pomerania Kolbudy

MTB Pomerania Maraton w Kolbudach za Nami 🙂 Michał po niemałych przygodach zwycięża na dystansie mega! Jadąc w grupie faworytów z Piotr Rzeszutek (Klub kolarski LEW Lębork/RzeszutTeam), Michał Przybytek (Trek Gdynia) oraz Jackiem Rogowskim (KSR Kościerzyna) po 20 minutach poczuł, że uchodzi mu powietrze z tylnego koła. Po postoju spowodowanym dopompowaniem koła szybko dojechał do głównej grupy z myślą, że problem już zażegnany. Niestety, powietrze ciągle gdzieś uciekało, co zmusiło Michała do zrezygnowania z jazdy z główną grupą, ponieważ co jakiś czas musiał się zatrzymywać i dopompowywać koło, by ukończyć zawody. Jego szczęście w tym wszystkim było takie, że pierwsza grupa zabłądziła na trasie, która była słabiej oznaczona. Wina leży najprawdopodobniej po stronie mieszkańców okolicznych wiosek, którzy pozrywali oznaczenia. Michał dzięki zeszłotygodniowemu objazdowi trasy zapamiętał większość szczegółów i nie pomylił drogi. W nieświadomości jechał swoim tempem jako lider i wygrał nie kryjąc swojego zaskoczenia na mecie 🙂 Można powiedzieć, że ten start to takie szczęście w nieszczęściu 😀

Łukasz również wybrał dystans mega. Założenie było takie, żeby być w top20. Oczywiście zostało ono wykonane, chociaż mogło być jeszcze lepiej. Oznakowania w jego przypadku nie były aż tak łaskawe. Dwa razy w ostatniej chwili udało mu się znaleźć strzałki dzięki czemu cały czas jechał zgodnie z trasą. Ale jak to się mówi, do trzech razy sztuka, więc i jego dopadło zabłądzenie, ale na szczęście strata nie była aż tak duża i wyniosła maksymalnie 2 minuty. Ostatecznie na metę wjechał na 18 pozycji open oraz pechowej 4 w kategorii elita. Pocieszenie jednak jest, ponieważ Łukasz najprawdopodobniej jest na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej kategorii elita (czekamy jeszcze na potwierdzenie wyników).
Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli wyścig tego dnia! Ściganie się w takim upale jest jednak sporym wyzwaniem

Maraton MTB Kociewie Szlakiem 2017

To był kolejny bardzo aktywny weekend w wykonaniu zawodników Trigar MTB Team. Maraton MTB Kociewie Szlakiem 2017 za nami.
Pomimo tego, że trasa z zeszłego roku została nieco okrojona, to nie można powiedzieć, że po pokonaniu tegorocznego dystansu pozostał jakikolwiek niedosyt. Błotniste warunki w lesie nie należały do najprzyjemniejszych…albo należały (w zależności od tego co kto lubi ) Wiadomo, sprzęt dostał mocno w kość, ale satysfakcja po ukończeniu takiego wyścigu rekompensuje wszystko!

Wyniki naszego teamu przedstawiają się następująco:
Michał: 2 Open na dystansie Mega
Dominika: 4 Open wśród kobiet i 3 w swojej kat wiekowej
Łukasz niestety nie ukończył wyścigu ze względu na defekt sprzętu. Mimo usilnych prób nie udało się naprawić odkręconego ramienia korby
GK STG Grupa Kolarska Starogard Gdański dziękujemy za super imprezę!

Zawody: Maraton MTB Kociewie Szlakiem 2017

Kiedy: 07.05.2017

2. Włocławski Maraton MTB

Ostatni dzień kwietnia okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodników Trigar MTB Team. Wszyscy bowiem stanęli na podium Drugiego Włocławskiego Maratonu MTB Skoda Challenge. Michał zajął drugie miejsce w kategorii open na dystansie Mega. Dominika również była druga w głównej klasyfikacji wśród kobiet, ale na dystansie Mini.  Łukasz zajął drugie miejsce w swojej grupie wiekowej na dystansie Mini.

Zawody: 2. Włocławski Maraton MTB

Kiedy: 30.04.2017r

Syngenta Koronowo Challenge

Czwarty wyścig sezonu i drugie zwycięstwo Michała! Zawodnicy TRIGAR MTB Team startowali na dystansie mega liczącym 47 kilometrów i prawie  700 metrów przewyższeń.

Michał od samego początku zaczął mocną pracę i pierwsza selekcja poszła już po 3 kilometrach ścigania. Została z nim grupka 4 osób z którą przez chwilę wspólnie pracował, lecz zdecydował się wdepnąć mocniej w pedały by pourywać rywali i na kole został już tylko Tomasz Juchniewicz. Na brukowym podjeździe podkręcił tempo jeszcze bardziej i 28 kilometrów do mety jechał solo ostatecznie wygrywając o trzy i pół minuty

Łukasz jadąc na wysokiej, 14 pozycji niestety zaliczył upadek, po którym złamał kierownicę. W konsekwencji czego kontynuowanie zawodów w jego wykonaniu nie było już możliwe 🙁

Warto pochwalić postawę naszej team’owej perełki. Dominika Michalak zajęła drugie miejsce!

Zawody: Syngenta Koronowo Challenge

Kiedy: 22.04.2017r