Aplikacja TrailForks w liczniku Garmin

By in
Aplikacja TrailForks w liczniku Garmin

W tym wpisie prezentujemy w jaki sposób wgrać aplikację Trailforks do zgodnego urządzenia treningowego Garmin. Aplikacja ta jest bazą danych górskich ścieżek rowerowych, zawierającą ponad 50 000 zarejestrowanych tras. Dane dostarczane są przez użytkowników, moderowane przez organizacje ścieżkowe, a następnie publikowane.

Wgrywanie aplikacji do licznika Garmin Edge 1030

Do zainstalowania aplikacji Trailforks będzie nam potrzebne konto na Garmin Connect Mobile. Wybieramy zakładkę  „Sklep Connect IQ”, po czym wybieramy urządzenie na które chcemy wgrać aplikację. W naszym przypadku jest to licznik Garmin Edge 1030.

Wpisujemy w okno wyszukiwania nazwę, po potwierdzeniu wyświetli nam się logo aplikacji na które należy kliknąć.

Wybieramy opcję „Pobierz” i czekamy na synchronizację z urządzenie Garmin Edge 1030.

Uruchomienie i korzystanie z aplikacji

W celu uruchomienia aplikacji w liczniku Garmin Edge 1030 wybieramy przycisk IQ. Uwaga! Do korzystania w pełni z aplikacji potrzebne jest połączenie urządzenia z internetem i telefonem.

Aplikacja TrailForks wyświetla trzy opcje wybierania tras

  1. My Routes – po stworzeniu konta na trailforks.com możemy tworzyć swoje własne trasy i importować do urządzenia jako kurs.
  2. Nearby Routes – wyświetla trasy blisko naszej pozycji. Wygląda to jak na zdjęciu poniżej.
  3. Browse Top Routes – wyświetla najlepiej ocenianie trasy.

Jeśli nie chcemy zakładać konta w portalu trailforks.com to najszybciej będzie skorzystać z drugiej opcji, czyli Nearby Routes. Po wybraniu tej opcji, Garmin Edge 1030 rozpocznie ustalanie pozycji GPS, na podstawie której wyświetli nam listę tras w okolicy. Po wybraniu interesującej nas trasy pozostaje nam kliknąć „download”. Trasa zostanie zapisania do kursów w naszym liczniku.

garmin trail forks

Podsumowanie

Aplikacja Trailforks jest bardzo przydatna, gdy chcemy poznać nowe ścieżki w lesie, a  przyjezdnym pozwala na wgranie trasy i delektowaniu się najlepszymi trasami w okolicy. Aplikacja stanowi alternatywę m.in. dla tworzenia i pobierania tras z aplikacji Garmin Connect. Jeżeli szukasz licznika Garmin współpracującego z opisaną w tym artykule aplikacją to koniecznie zajrzyj na TRIGAR.pl. Możesz nas także odwiedzić na żywo w sieci salonów stacjonarnych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *