Edge 520 Plus, Edge 130 i Varia RTL 510 - wiosenne nowości od Garmina

By in
Edge 520 Plus, Edge 130 i Varia RTL 510 - wiosenne nowości od Garmina

Przyszła wiosna, a wraz z nią nowości w ofercie naszego sklepu. Co prawda póki co są to zapowiedzi produktowe, ale producent deklaruje że jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku trafią one do sprzedaży. W ubiegłym tygodniu Garmin przedstawił dwa nowe liczniki z serii Edge oraz nową wersję radaru Varia.

garmin edge 520 plus

Garmin Edge 130

Jest to niewielki licznik rowerowy z monochromatycznym ekranem o przekątnej 1.8 cala, obsługiwany za pomocą przycisków znajdujących się na obudowie. Będzie on wyposażony w GPS wspieranym przez satelity Glonass oraz Galileo. Wartu tu dodać, że to pierwszy model licznika, który posiada wsparcie dla europejskiego systemu satelitarnego. Nowy Edge posiada także wbudowany wysokościomierz barometryczny, dzięki któremu zlicza na bieżąco przewyższenia.

garmin edge 130

Edge 130 posiada również możliwość korzystania z segmentów Strava oraz funkcji  Course Creator w serwisie Garmin Connect. Bardzo dużym plusem jest także możliwość podłączenia wszystkich czujników, od najprostszych np. czujnik kadencji do bardzo zaawansowanych mierników mocy Garmin Vector 3 czy inteligentnego oświetlenia z serii Garmin Varia. Żywotność baterii to  ok. 15 h ciągłej pracy z GPS. Dodatkowo licznik można połączyć z telefonem dzięki czemu mamy możliwość synchronizowania danych przez bluetooth oraz korzystania z powiadomień z telefonu.  Edge 130 obsługuje także funkcje live track, dzięki czemu możemy udostępniać swoje położenie znajomym. Warto zwrócić też uwagę na to, że pomimo niewielkich gabarytów na jednej stronie można wyświetlić aż 8 parametrów związanych z treningiem.

 

Garmin Edge 520 Plus

Kolejną nowością  jest licznik Garmin Edge 520 Plus. Model ten stanowi kontynuacją kultowego licznika Garmin Edge 520. Wariant z „plusem” w nazwie został wyposażony w zaawansowane możliwości nawigacyjne. W pamięci wewnętrznej licznika został zainstalowana mapa Garmin Cycle Map, która pozwala nawigować zakręt po zakręcie do wskazanego celu. Tak jak w pierwowzorze do obsługi wykorzystujemy klawisze (ekran dotykowy znajdziemy w modelu Garmin Edge 820 i Garmin Edge 1030).

Garmin Edge 520 Plus

 

Kolejną funkcją dodaną to modelu Garmin Edge 520 Plus jest group track, czyli opcja komunikowania się pomiędzy rowerzystami oraz wbudowana funkcja wykrywania zdarzenia drogowego. Licznik 520 Plus współpracuje również z czujnikami ant+. Można go sparować z czujnikami rytmu, prędkości, tętna ale również z miernikami mocy. Nowy Edge tak jak jego poprzednik wyświetla dane związane z dynamiką jazdy. Nowy Edge posiada możliwość dogrywania aplikacji z Garmin Connect IQ. Platforma ta udostępnia wiele przydatnych nakładek czy widżetów (np. accuweather pokazująca szczegółową pogodę). Bateria tak jak w poprzedniku będzie pracować z włączonym GPSem do 15 godzin.

Radar Garmin Varia RTL 510

Garmin zaprezentował także w ubiegłym tygodniu odświeżoną wersję radaru rowerowego Varia. Nowy model z oznaczeniem Garmin Varia RTL 510 został zmniejszony, dzięki czemu jest bardziej aerodynamiczny i lżejszy (waga 71 gram). Radar sygnalizuje nam zbliżające się samochody z odległości 140 metrów za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych. Informację o zbliżających się pojazdach można podejrzeć na zgodnym liczniku Garmin Edge lub zegarku z serii Garmin Fenix 5.

Garmin Varia Radar

Producent deklaruje, że światło dzienne jest widoczne z 1.6 kilometra, dzięki czemu jesteśmy widoczni na drodze także w ciąg u dnia. W trybie migającym bateria urządzenia wytrzyma około 15 godzin. Z kolei przy stałej pracy oświetlenia będzie to około 6 godzin. Urządzenie jest wodoszczelne (IPX7) dlatego bez problemu można z nim jeździć w trakcie deszczu. Nowy radar Varia jest  kompatybilny z urządzeniami serii Edge: 130,520, 520 plus,820,1000,1030.  Jeśli nie posiadamy zgodnego urządzenia (licznika z serii Garmin Edge)to radar można zakupić z oddzielnym wyświetlaczem.

Premiera i ceny w Polsce

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykuł, producent deklaruje dostępność wszystkich nowości jeszcze w drugim kwartale 2018 roku.

  • Cena z licznik Edge 130 w zależności od wyposażenia (dostępne są trzy warianty) waha się w przedziale od 859zł do 1079zł.
  • Licznik Edge 520 Plus również będzie dostępny w trzech wariantach wyposażenia i tu cena waha się w przedziale od 1299 do 1749zł.
  • Radar Varia RTL 510 w wersji podstawowej (sam radar z mocowaniem) kosztuje 859zł, a za opcję z wyświetlaczem w zestawie przyjdzie zapłacić 1299zł

Zainteresowanych zakupem któregoś z w/w produktów lub innym urządzeniem treningowym marki Garmin zapraszamy do salonów firmowych Garmin w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku lub do sklepu online TRIGAR.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *