Garmin Edge Explore - licznik dla fanów turystyki rowerowej

By in
Garmin Edge Explore - licznik dla fanów turystyki rowerowej

Garmin Edge Explore to nowa propozycja nawigacji rowerowej od firmy Garmin. Model ten stanowi odpowiednik turystycznej serii Garmin Edge Touring czy Touring Plus. Na wstępie warto jasno zaznaczyć, że jest to licznik skierowany do fanów turystyki rowerowej, dla których brak wsparcia dla czujnika mocy czy brak możliwości tworzenia własnych spersonalizowanych treningów nie stanowi problemu.

Edge Explore jest nawigacją rowerową z dużym, dotykowym  3-calowym ekranem. Garmin wyposaża nowe urządzenia w kontrastowe wyświetlacze, dzięki czemu są one bardzo czytelne w słońcu czy ciemności. Ekran jest także przystosowany do korzystania z rękawiczek podczas jazdy. Licznik został wyposażony w odbiornik GPS, niestety zabrakło wsparcia dla systemów satelitarnych Galileo czy Glonass. Czas działania baterii to 12 godzin pracy.

Dużym plusem nowego Edga jest wbudowana fabrycznie  rowerowa mapa całej Europy, która ma dodatkowo możliwość wyznaczania tras według popularności. Funkcja Garmin Trendline umożliwia  wytyczanie tras na podstawie danych przesyłanych przez użytkowników do platformy Garmin Connect. Opcja ta jest szczególnie przydatna w obcych miastach i to niezależnie czy poruszaszamy się po drogach czy bezdrożach.

Garmin Edge Explore

Synchronizacja z telefonem i czujnikami Garmin

Mamy także możliwość sparowania licznika z telefonem, dzięki czemu możemy korzystać z powiadomień z telefonu, funkcji online (Live Track czy Group Track) oraz z funkcji wykrywania zdarzeń.  Opcja wykrywania zdarzeń, znana m.in. z serii Garmin Edge 1030 czy Edge 820, pozwala wybrać osoby do których zostanie wysłane automatyczne powiadomienie w przypadku np. wypadku. Dużym plus licznika Garmin Edge Explore stanowi wsparcie dla  serii urządzeń Garmin Varia.  Synchronizacja z czujnikami Varia pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy (m.in. po połączeniu radaru, będziemy dostawać powiadomienia na ekranie, o zbliżających się pojazdach).

Garmin Edge Explore

Garmin Edge Explore obsługuje tylko podstawowe czujniki czyli czujnik tętna, prędkości i kadencji.

Wsparcie dla dodatków z Connect IQ

Garmin Edge Explore współpracuje z aplikacjami i dodatkami z platformy Connect IQ, dzięki czemu będziemy mogli importować trasy z serwisu Strava, Wikiloc czy Komoot.  Polecamy serwis Strava , który ma bardzo przejrzysty interfejs oraz umożliwia szybkie tworzenie tras. Dodatkowo licznik posiada możliwość korzystania z aplikacji Yelp, która umożliwia wyszukanie np,. kawiarni, sklepów itp.

Braki w stosunku do liczników treningowych

Poniżej wypunktowujemy braki w stosunku do takich modeli jak Edge 1030/820/520

  • brak wysokościomierza barometrycznego, Edge Explore korzysta z wysokości GPS
  • brak możliwości wyboru profilu np. jazda szosowa, jazda górska
  • brak obsługi Strava Live Segments
  • brak obsługi mierników mocy
  • brak treningu interwałowego
  • brak możliwości tworzenia własnych treningów czy korzystania z planów treningowych
Podsumowanie

Nowa nawigacja rowerowa Garmin Edge Explore jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy nie potrzebujemy urządzenia czysto treningowego. Duży ekran, mapa z funkcjami nawigacyjnymi oraz łączność z telefonem stanowią idealne zestawienie do planowania wycieczek rowerowych. Premiera w Polsce została zaplanowana na 3 kwartał 2018 roku. Sugerowana cena to 1099zł.

Zainteresowanych zakupem licznika rowerowego z serii Garmin Edge zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *