Garmin Vector 3

By in
Garmin Vector 3

W grudniu 2017 Garmin ogłosił informację o wprowadzeniu do oferty zmodernizowanego miernika mocy, oznaczonego symbolem Garmin Vector 3. Co nowego znajdziemy w trzeciej generacji pedałów? Zapraszamy do lektury.

Nowości w Garmin Vector 3

W stosunku do poprzedniej generacji, pedały z pomiarem mocy Garmin Vector 3 charakteryzuje odświeżony wygląd, zmniejszona waga (162 gramy sztuka) oraz co najważniejsze brak wystających podów. Cała elektronika odpowiedzialna za działanie miernika została ukryta w korpusie pedałów, dzięki czemu wyglądają jak zwykłe pedały szosowe. Vector 3 umożliwia 120 godzin jazdy na jednych bateriach. Dodatkowo czujniki zyskały wsparcie dla protokołu bluetooth smart, co przekłada się m.in. na możliwość wykonywania aktualizacji za pośrednictwem aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile.

Garmin Vector 3 jest najbardziej uniwersalnym miernikiem mocy na rynku.  Nie trzeba ingerować w napęd, zmieniać kół, przekładać korby. Jedynym narzędziem wymaganym do montażu pedałów jest klucz płaski. Dzięki temu możemy w łatwy i szybki sposób przekładać urządzenie między rowerami.

garmin vector 3

 

Dynamika Jazdy

Miernik Vector 3 z dwoma czujnikami pozwala nam uzyskać dostęp do analizy dynamiki jazdy. Pozwala to poprawiać nasze słabe strony np. nierównomierny nacisk prawej/lewej nogi na pedał lub fazę nacisku nogi na pedał. Dodatkowo miernik umożliwia zmierzenie przesunięcie od środka pedału, aby określić miejsce przyłożenia siły, co z kolei pozwala na prawidłowe umiejscowienie bloków pedałów.  System mierzy też czas jazdy na siedząco i stojąco.

Zgodne urządzenia

Uzyskanie pełnego dostępu do opcji dynamiki jazdy osiągniemy z urządzeniami Garmin z serii Edge 520,820,1000,1000 explore, 1030.

Oczywiście miernik będzie też działał z serią zegarków Garmin Forerunner  935/920xt/735xt, Garmin Fenix 3/5X/5S/5, Chronos,  Tactix Bravo, Tactix Charlie.

garmin czujnik mocy
Kalibracja miernika Garmin Vector 3

Pierwsza czynność którą musimy wykonać to przykręcenie pedałów. Następnie trzeba zakręcić korbą, żeby czujniki zostały wybudzone (zacznie migać zielone światło). Włączamy zgodne urządzenie Garmin i przechodzimy w menu do ustawienia->czujniki-> dodaj czujnik. Gdy na liście pojawi się miernik Vector 3, dodajemy go i wykonujemy pierwszą kalibrację. Ustawiamy korby w poziomie i klikamy „kalibruj”. Po wykonaniu tej procedury, możemy korzystać z miernika, z pewnością że wartości wyświetlane są dokładne. Bardzo ważnym elementem jest kalibrowanie Vector 3 przed każdą jazdą.

Cena i dostępność w Polsce

Koszt tańszej wersji (Vector 3S – pomiar tylko z jednej nogi, brak dynamiki jazdy) wynosi 2639zł, a wersja pełna kosztuje 4399zł. Zainteresowanych zakupem miernika odsyłamy do sklepu TRIGAR.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *