Jak wymienić baterię w czujniku kadencji i prędkości Garmin?

By in
Jak wymienić baterię w czujniku kadencji i prędkości Garmin?

W tym wpisie pokażemy jak wymienić baterię w czujniku kadencji i prędkości marki Garmin. Producent deklaruje około rok pracy czujników przy założeniu, że używamy ich przez jedną godzinę dziennie.

Kiedy należy wymienić baterię?

Jeżeli czujnik kadencji lub prędkości zacznie pokazywać abstrakcyjne parametry, albo przestanie je w ogóle pokazywać to znaczy czas na zmianę baterii. Dodatkową informacją o konieczności zmiany baterii stanowi świecąca na czerwono dioda znajdująca się na obudowie czujników (standardowo w momencie wybudzenia i prawidłowego napięcia baterii, dioda ma kolor zielony).

Wymiana baterii w czujnikach

Oba czujniki zasilane są za pomocą baterii CR 2032, 5V. Do wymiany baterii nie potrzebujemy żadnych narzędzi. W pierwszym kroku należy zdemontować czujniki z korby i piasty.

czujnik kadencji garmin

W celu wymiany baterii w czujniku prędkości należy go wyjąć z gumowej osłony (A), a następnie otworzyć osłonę zawierającą baterię CR2032 (B). Przy wyjmowaniu zużytej baterii należy zachować ostrożność i nie uszkodzić gumowej uszczelki. Producent zaleca odczekać około 30 sekund przed włożeniem nowej baterii. Po wymianie baterii zamykamy pokrywkę poprzez jej przekręcenie zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegarka. Wkładamy czujnik do gumowej osłony i mocujemy go ponownie na piaście tylnego koła.

Wymiana baterii w czujniku kadencji Garmin przebiega analogicznie. Aby wyjąć baterię z pokrywy czujnika użyliśmy ostro zakończonego noża. Baterię wystarczyło delikatnie podważyć. Podobnie jak w przypadku czujnika prędkości należy uważać aby nie uszkodzić gumowej uszczelki. Po wymianie zamykamy pokrywę i mocujemy czujnik ponownie na korbie.

czujnik kadencji garmin

Parowanie czujników z urządzeniem Garmin

Teoretycznie po wymianie baterii zegarek czy licznik, który był wcześniej sparowany z czujnikami powinien je wykryć w momencie rozpoczęcia aktywności. Jeżeli jednak ta się nie stanie należy wejść w ustawienia urządzenia i odszukać listę powiązanych czujników. Jeżeli widnieje na niej czujniki kadencji i prędkości to należy je usunąć i dodać je na nowo.

czujnik kadencji i predkosci

Po poprawnym dodaniu obu czujników możemy jeszcze wprowadzić wielkość koła dla czujnika prędkości. Czujnik kadencji i prędkości firmy Garmin stanowią bardzo duże usprawnienie treningów. Czujnik prędkości jest szczególnie przydatny w trakcie jesienno-zimowych treningów na trenażerze, dostarcza bowiem informacji nie tylko o prędkości jazdy, ale również o przejechanym dystansie. Oba czujniki możecie zakupić w sklepie TRIGR.pl, a pod tym linkiem znajdziecie polską instrukcję obsługi czujników.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *