Ładowanie trasy ze Stravy do nawigacji Garmin przy użyciu smartfona

By in
Ładowanie trasy ze Stravy do nawigacji Garmin przy użyciu smartfona

Istnieje prosty sposób na załadowanie jakiejkolwiek aktywności z portalu Strava do nawigacji Garmin. Taka możliwość przyda się do poznawania nowych i ciekawych miejsc do trenowania, które zostały przejechane przez osoby, które śledzimy na portalu. Co ciekawe, można to zrobić z pominięciem komputera, jedynie za pomocą smartfona posiadającego system Android.

Wymagania techniczne

Do przeprowadzenia tej operacji na telefonie będziemy potrzebowali następujących aplikacji:

  • Strava (wystarczy zwykłe konto – bez Premium),
  • Garmin Connect Mobile zsynchronizowany z licznikiem lub zegarkiem Garmin
  • Strava to GPX (do pobrania za darmo ze Sklepu Play)
Pobieranie i wgranie trasy do urządzenia treningowego Garmin

Pierwszym krokiem jest wyszukanie interesującej nas aktywności w aplikacji Strava. Po wejściu w konkretną aktywność należy kliknąć w ikonę z trzema połączonymi kropkami w prawym górnym rogu ekranu, jak niżej:

Następnie w tym samym miejscu klikamy w przycisk „Share”:

Teraz wyświetli nam się lista aplikacji z których musimy wybrać „Strava to GPX”.

Po otwarciu aplikacji pierwszym krokiem jest naciśniecie ikony „GPX”, a następnie ikony strzałki po prawej stronie, jak na zdjęciu poniżej.

W kolejny etapie wybieramy „Otwórz w aplikacji” -> „Connect”. Teraz otworzy nam się aplikacja Connect Mobile, a plik GPX z trasą pobraną ze Stravy pojawi się na naszym koncie w dziale „Kursy”. Po wybraniu tego nowego kursu wystarczy, że klikniemy na ikonę wysyłki w prawym górnym rogu i trasa zostanie przesłana do kompatybilnej nawigacji/zegarka Garmin obsługującego kursy.

Pobieranie nowych tras i instalacja w zgodnym urządzeniu Garmin bez konieczności podłączania do komputera to bardzo wygodne rozwiązanie, które może przydać się zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów. Zainteresowanych zakupem licznika lub zegarka Garmin, który obsługuje kursy Strava zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *