Multi Screen w liczniku Garmin Edge

By in
Multi Screen w liczniku Garmin  Edge

W tym wpisie prezentujemy działanie funkcji multi screen, którą firma Garmin wprowadziła do urządzeń z serii Edge w ostatnich aktualizacjach. Multi screen to nic innego jak możliwość wyświetlania danych z np. zegarka Garmin Fenixa na ekranie wybranych liczników z serii Garmin Edge. Funkcja ta z pewnością najbardziej ucieszy zawodników dyscyplin multisportowych, takich jak duatlon czy triathlon.

Zgodne urządzenia

Tryb wyświetlania zdalnego został wprowadzony dla czterech liczników:

Garmin Edge multiscreen
Od lewej Edge 1030, Edge 820, Edge 520 Plus
Uruchamianie trybu multi screen

By móc korzystać z opcji multi trzeba sciągnąć najnowsze oprogramowanie dla danego licznika. Do tego celu najlepiej użyć programu Garmin Express. Następnym krokiem będzie wejście w menu naszego Garmina i wybranie opcji Tryb wyświetlania zdalnego.

Następnie należy wybrać opcję Połącz zegarek. Z informacji jakie otrzymaliśmy od serwisu firmy Garmin, tryb multi screen będzie działał w połączeniu z  serią zegarków:

Zgodnie z instrukcją jaka wyświetli się na ekranie Edge, zbliżamy zegarek do licznika. Przy łączeniu Edga 1030 z Fenixem 5 Plus musieliśmy czekać blisko 2 minuty. Mamy nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach tej funkcji, czas wyszukiwania i synchronizacji zostanie skrócony.

W pewnym momencie na ekranie zegarka pojawi się zapytanie o dodanie wyświetlacza. Wybieramy Tak i czekamy na komunikat Dodano czujnik.

Garmin Multi Screen

Wyświetlanie danych z zegarka

Po zakończonej synchronizacji na ekranie licznika będą wyświetlane pola danych z zegarka. Garmin pozwala nam w tej opcji ustawiać pola danych według własnych preferencji. Pola danych możemy zmieniać poprzez dłuższe przytrzymanie palca na ekranie Edge.

Wyłączanie trybu zdalnego wyświetlania

Gdy nie chcemy korzystać z multi screenu możemy go w prosty sposób wyłączyć. W tym celu należy dotknąć ekranu licznika, a następnie wybrać opcję wyłącz tryb zdalnego wyświetlania obrazu znajdującą się na niebieskim tle.

Podsumowanie

Dla użytkowników, którzy posiadają zarówno zegarek jak i zgodny licznik Garmin opcja multi screen jest rewelacyjnym rozwiązaniem.  Podczas wyścigu mając zegarek na ręku nie musimy na niego patrzeć dzięki czemu poprawia się nasze bezpieczeństwo. Wszystkie informacje wyświetli nam Edge umieszczony na mostku.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *