Przegląd kamer sportowych Garmin Virb

By in
Przegląd kamer sportowych Garmin Virb

Nagranie dobrej jakości filmu z rowerowych wycieczek, ekstremalnych przejazdów czy wyścigów to bezcenna pamiątka, dlatego nie dziwi nas rosnąca popularność kamer sportowych. W dzisiejszym wpisie poruszamy tematykę nagrywania filmów za pośrednictwem kamer firmy Garmin.

Seria Garmin Virb

Garmin posiada aktualnie w swojej ofercie dwie kamery sportowe:

 • Garmin Virb Ultra 30
 • Garmin Virb 360
Garmin Virb Ultra 30

Jest to małych rozmiarów kamera sportowa (waga 89 gram), wyposażona w dotykowy wyświetlacz o wielkości 1,75 cala, który pozwala na żywo podglądać to co nagrywamy. Virb Ultra 30 posiada również klasę wodoszczelności IPX7, co oznacza że bez problemu możemy korzystać z kamery nawet w ulewie. Czas pracy baterii pozwoli nam nagrać około 1.5h filmu. Co do jakości nagrania to do wyboru mamy kilka możliwość nagrywania:

 • 4K / 30 kl./s
 • 2,7K / 60 kl./s
 • 1080p / 120 kl./s
 • 720p / 240 kl./s
 • 480p / 300 kl./s.

Kamera Garmin Virb Ultra 30 została wyposażony w 3-osiową stabilizację obrazu, dzięki której film będzie bardzo stabilny i nie będzie się rozmywał.

Garmin Virb ULtra 30
Garmin Virb Ultra 30

Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, kamera pozwala tagować zdjęcia oraz nakładać na obraz trasę (funkcja ta jest możliwa w programie Garmin Virb Edit). Bardzo przyjemnym dodatkiem, który wzbogaci nasze nagranie o dodatkowe informacje stanowi funkcja G-Metrix. Dzięki niej uzyskujemy odczyt z wbudowanych czujników w kamerze tzn. prędkość, przeciążenie, wysokość n.p.m,tętno, dane z miernika mocy.

Garmin Virb 360

Model Garmin Virb 360 został wyposażona w dwa szerokokątne obiektywy,  które nagrywają obraz w 360°. Nagranie tego typu jest nowością wsród kamer sportowych i pozwala zarejestrować wszystko wokół nas. Virb 360 jest cięższy od modelu Ultra i waży 160 gram. Dużym plusem jest wodoszczelność do 10 metrów, pozwala to na korzystanie z kamery w wodzie bez dodatkowej obudowy.

Virb 360 pozwala nam nagrywać w trzech trybach:

 • nagrywanie 360 – włączone obydwa obiektywy,
 • nagrywanie przednim lub tylnym ekranem,
 • nagrywanie sferyczne RAW

  Garmin Virb 360
  Garmin Virb 360

Jakość nagrywania jest wyższa niż w virb ultra 30. Do dyspozycji mamy  nastepujące rozdzielczości:

 • 5,7K z szybkością 30 klatek/s bez łączenia
 • 5K z szybkością 30 klatek/s bez łączenia
 • 4K z szybkością 30 klatek/s

Kamera Garmin Virb 360 posiada stabilizację sferyczną 4K, która pozwala płynnie zarejestrować najbardziej ekstremalne przygody. Na poniższym filmie możecie zobaczyć próbkę możliwości tej kamery. Pamiętajcie o przełączeniu trybu obrazu na HD.

 

Baterii umożliwia nagranie mniej więcej godzinnego materiału. Podobnie jak model Ultra 30, kamera Garmin Virb 360 posiada także funkcje G-Metrix. Możemy zatem nałożyć na film dodatkowe informacje z zewnętrznych czujników ANT+ oraz z wbudowanych czujników tj. żyroskop, wysokościomierz barometryczny, GPS/GLONASS.

Akcesoria dla kamer Garmin Virb

Bardzo dużą zaletą kamer sportowych z serii Garmin Virb stanowi bogata gama akcesoriów. I tak możemy skorzystać m.in. z uprzęży na klatkę piersiową, uchwytu na nadgarstek, wklejki na kask, uchwytu na kierownicę, dodatkowych akumulatorów czy mocowań do roweru. Pełną listę zgodnych akcesoriów znajdziecie na TRIGAR.pl

Sterowanie kamerą

Dużym plusem obydwu kamer jest możliwość sterowania, nagrywania i robienia zdjęcia za pośrednictwem zgodnego urządzenia Garmina.

Kompatybilne urządzenia z Virbem to:

 • Zegarki z serii Fenix 3, 5, 5 PLUS oraz Vivoactive 3
 • Nawigacje z serii Edge 520,520 PLUS, 820,1000,1030, Explore 1000
 • Nawigacje turystyczne Etrex ,30, Touch 25,35, GPSmap 64S,64ST
Garmin Virb 360Garmin Virb Edit

Amerykański producent zadbał także o możliwość obrobienia i sklejenia poszczególnych nagrań. Darmowe oprogramowanie Garmin Virb Edit jest dostępne dla komputerów z systemem Mac oraz Windows. Interfejs programu jest bardzo czytelny, a co za tym idzie tworzenie filmu to sama przyjemność. Istnieje także mobilna wersja programu Virb Edit. Z poziomu aplikacji w smartfonie można m.in. na żywo podejrzeć nagranie, zmienić najważniejsze ustawienia, rozpocząć i zatrzymać nagranie oraz wykonać zdjęcie.

Garmin Virb Edit

Zainteresowanych zakupem kamery sportowej z serii Garmin Virb zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu online TRIGAR.pl

 

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *