Radar rowerowy Garmin Varia RTL 510

By in
Radar rowerowy Garmin Varia RTL 510

„Czego to ludzie nie wymyślą, rowerowy radar to już przesada i to za takie pieniądze.”  Nie rzadko spotykamy się z tego typu opiniami Klientów, którzy odwiedzają sieć salonów firmowych TRIGAR.pl. My absolutnie nie utożsamiamy się z tymi poglądami. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń i akcesoriów marki Garmin, które pojawią się w naszej ofercie i tym razem przetestowaliśmy urządzenie Garmin Varia RTL 510.

Radar rowerowy Garmin Varia RTL 510

Na pierwszy rzut oka Garmin Varia w niczym nie różni się od klasycznych lampek rowerowych. W zestawie poza urządzeniem znajdziemy jedynie kabel do zasilania oraz zestaw do montażu. Producent zaleca umiejscowienie Varii RTL 510 na sztycy możliwie wysoko. Chodzi o to, żeby radar miał „czyste” pole widzenia (nie przesłonięte np. oponą czy bagażnikiem). Varia oferuje trzy tryby pracy:

  • oświetlenie ciągłe – w tym trybie moc oświetlenia wynosi 20 lumenów, a czas pracy to 6 godzin
  • migające dzienne – w tym trybie lampka świeci z mocą 65 lumenów, a deklarowany przez producenta czas pracy wynosi 15 godzin
  • migające nocne – w trybie nocnym Varia świcie z mocą 29 lumenów przez 6 godzin
Garmin Varia RTL 510
Montaż radaru Garmin Varia RTL 510 na sztycy

Garmin Varia RTL 510 potrafi wykryć nadjeżdżający od tyłu pojazd z odległości 140 metrów. Maksymalnie urządzenie wyświetli na zgodnym liczniki, zegarku lub ekranie aż osiem pojazdów. Do łączenia ze zgodnymi produktami, radar Varia wykorzystuje system bezprzewodowej komunikacji ANT+. Na liście kompatybilnych produktów znajdziemy:

  • liczniki z serii Garmin Edge 1030/1000/830/820/530/520+/520/130/25
  • zegarki z serii Garmin Fenix 5 i Fenix 5 Plus
  • zegarki z serii Garmin Forerunner 945/935/735
  • zegarki z serii Garmin Vivoactive 3/HR
Garmin Varia RTL 510
Garmin Varia RTL 510 i komunikacja z zegarkiem Garmin Fenix 5 Plus

Po bezprzewodowym połączeniu radaru z np. zegarkiem Garmin Fenix 5 Plus wystarczy wybrać aktywność „rower” i rozpocząć jazdę. Bez względu na to w jakim ekranie z danymi będziemy się znajdować (parametry z danymi, mapa, kompas itp), w momencie wykrycia zbliżającego się pojazdu, w prawej części ekranu pojawi się animacja z ostrzeżeniem. Poza graficzną prezentacją, zegarek wydaje z siebie także dodatkowy dźwięk, co dodatkowo skupia uwagę rowerzysty. Jazda rowerem szosowym, który został wyposażony w radar Garmin Varia RTL 510 to bardzo duża wygoda. Radar można określić mianem nowoczesnego lusterka. Dzięki wczesnemu wykryciu pojazdu oraz przekazaniu informacji do zegarka czy licznika, kolarz może przygotować się do tego, że będzie wyprzedzany co zdecydowanie poprawia jego bezpieczeństwo.

Zainteresowanych zakupem radaru rowerowego Garmin Varia zapraszamy do salonów TRIGAR.pl.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *