Segmenty Strava w licznikach Garmin Edge

By in
Segmenty Strava w licznikach Garmin Edge

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy Wam w jaki sposób można korzystać z segmentów Strava w licznikach z serii Garmin Edge. Funkcja ta jest bardzo przydatną, dzięki niej mamy możliwość porównywania swojego progresu na danym segmencie czy też możliwość porównania z kolegami lub  profesjonalnymi zawodnikami.

Wymagania sprzętowe

Aby móc w pełni korzystać z funkcji segmentów Strava należy posiadać urządzenie z serii Garmin Edge 520/820/1000/1030.

 

Z segmentów  można korzystać poprzez wykupienie płatnego konta na portalu Strava ( koszt 7.99$ miesiąc lub 59,99 $ rocznie) lub z wykorzystaniem wersji testowych. Poniżej podajemy linki do 30 i 90 dniowego trialu:

Łączenie konta Garmin Connect z Stravą

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać w celu połączenia kont, jest stworzenie profilu na platformie Strava. Po utworzeniu konta klikamy na avatar znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu, po czym wchodzimy w „settings”.

Następnie w dziale „Social Connections” klikamy na logo portalu Garmin Connect. Po przekierowaniu do strony Garmin Connect wystarczy zalogować się do swojego konta.  Po zalogowaniu oba konta zostaną zsynchronizowane. Od tego momentu możemy rozpocząć korzystanie z Segmentów.

garmin sträva

Dodawanie segmentów do zgodnego licznika Garmin Edge

Pierwszym sposobem na dodanie segmentów jest opcja znajdująca się  pod zakładką Dasboard->My Segments-> Popular Segments. Dzięki tej opcji zgrane zostaną do naszego urządzenia najpopularniejsze segmenty z naszej okolicy.

Drugi sposób pozwala zaznaczyć i wysłać do zgodnego urządzenia wybrane przez siebie segmenty. Segmenty możemy wyszukiwać poprzez przejechane przez nas trasy, z mapy segmentów, czy też przejechanych przez innych użytkowników tras.

Dzięki połączeniu naszego Edga poprzez bluetooth z telefonem który ma włączony internet, wszystkie dane  z segmentami wysyłane są automatycznie.

Wyświetlanie Live Strava Segment w liczniku Garmin Edge

Segmenty wgrane do urządzenia Garmin Edge, aktywują się same gdy zaczniemy się do nich zbliżać. Garmin pokaże segment gdy będziemy  w okolicach 100 metrów od jego startu. Oczywiście segment jest naniesiony na mapę, pokazuje dystans do końca danego segmentu oraz czas zysk/strata.

Podsumowanie

Strava Segments jest bardzo fajnym motywatorem do polepszenia swojego treningu, wirtualna rywalizacja daje dużo frajdy. Zainteresowanych kupnem licznika z serii Garmin Edge zapraszamy do naszych do salonów firmowych oraz sklepu online firmy TRIGAR.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *