Ustawianie wiadomości startowej w liczniku Garmin Edge

By in
Ustawianie wiadomości startowej w liczniku Garmin Edge

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam dodatkową funkcję serii urządzeń Garmin Edge, która może okazać się niezwykle przydatna w momencie zgubienia licznika. A mianowicie pokażemy Wam  jak ustawić własną wiadomość startową, która pojawi się na ekranie licznika w momencie jego uruchamiania.

Kompatybilne liczniki z serii Garmin Edge

Opcja wyświetlania własnej wiadomości startowej jest dostępna dla większości liczników z serii Garmin Edge. Poniżej podajemy serie, w których na dzień tworzenia tego wpisu można ustawić tekst strony startowej:

  • seria Garmin Edge 510/520/520 Plus
  • seria Garmin Edge 810/820
  • seria Garmin Edge 1000/1030
  • seria Garmin Edge Touring/Touring Plus

Funkcja nie działa niestety z nowym urządzeniem Garmin Edge 130.

Ustawianie wiadomości startowej

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest podłączenie naszego urządzenia do komputera za pośrednictwem kabel micro USB. Po kilkunastu sekundach komputer wykryje Edga jako pamięć masową, a w urządzeniach i dyskach pojawi się nowy folder oznaczony nazwą danego modelu licznika (np. Garmin Edge 1030).

Po wejściu w folder „Garmin Edge 1030” odszukujemy na liście folder o nazwie „Garmin” i otwieramy go.

Teraz musimy znaleźć plik o nazwie „startup.txt”. Klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i otwieramy plik w notatniku. W programie wyświetli się plik tekstowy, w którym możemy dodać treść naszej wiadomości startowej. Tekst należy wprowadzić bezpośrednio za <!– Type your message on the next line –>Własność Michała jak znajdziesz proszę skontaktuj się pod nr tel…

Poza wiadomością z tego samego poziomu, możemy wpisać ilość sekund wyświetlania się informacji (zamiast „0” wprowadzamy własną ilość sekund)

<!– Set the display number to the minimum number of seconds your message is displayed –>
<display = 0> 

Po edycji pliku należy pamietać o tym by go zapisać.  Na końcu pozostaje nam bezpiecznie odłączyć licznik od komputera, uruchomić go i cieszyć się nową wiadomością startową.

Podsumowanie

Dopisanie jednego zdania w wiadomości startowej, w którym uwzględnimy telefon lub adres mailowy to bardzo dobra praktyka, która może pomóc przypadkowemu znalazcy skontaktować się z właścicielem licznika.

Zainteresowanych zakupem liczników z serii Garmin Edge zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

2 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *