Wgrywanie pól graficznych Garmin Edge 1030

By in
Wgrywanie pól graficznych Garmin Edge 1030

Graficzne pola danych to nowość jaką wprowadziła firma Garmin do Edge 1030. Co prawda dla starszych liczników również można wgrywać pola danych z platformy Garmin Connect IQ, ale w przypadku nowego Edge 1030 dostęp do graficznych pól mamy bezpośrednio z poziomu ustawień licznika. Warto wspomnieć też o tym, że większość z dodatków dostępnych w sklepie Connect IQ tworzona jest przez użytkowników, przez co mogą pojawić się sytuacje, które powodują zawieszenia czy opóźnienia w działaniu urządzenia. W przypadku modelu 1030 na pewno nie natrafimy na tego typu problemy.

Edycja pól danych w Garmin Edge 1030

Edytowanie pól danych w urządzeniach z serii Garmin Edge można przeprowadzi na dwa sposoby. Pierwszy z nich (naszym zdaniem łatwiejszy), polega na włączenie danego profilu aktywności i przytrzymaniu palca na ekranie (przez około 2 sekundy) na wybranym przez siebie oknie. Okienko to zostanie podświetlone i będzie można zmienić kategorię wyświetlanych danych. Przy tej opcji edytowania nie możemy zmienić ilości wyświetlanych pól.

Druga opcja edycji pól polega na wejściu w menu urządzenia poprzez kliknięcie w 3 poziome kreski. Następnie należy wybrać profile aktywności. Z listy profili należy wybrać ten który chcemy edytować.

Po wybraniu aktywności klikamy na „ekrany danych”. Podświetli nam się menu edytowania. Wybieramy „Ekran1”, a następnie „układ i pola danych”. W tym miejscu możemy dodawać lub odejmować liczbę pól danych oraz dodawać nowe.


Aby wgrać widok graficzny wybieramy pole, które chcemy edytować poprzez podwójne dotknięcie ekranu. Z listy kategorii należy wybrać „widok graficzny”. Po tej czynności wyświetlą się możliwe opcje grafik, począwszy od prędkości, kadencji, tętna czy mocy. W jednym ekranie danych możemy dodać 6 widoków graficznych.


Widok graficzny pól danych jest bardzo fajną nakładką która wyróżnia naszego Edga dodając mu spersonalizowanego wyglądu. Zainteresowanych zakupem liczników z serii Garmin Edge zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online TRIGAR.pl 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *